středa 8. dubna 2015

Winter Fashion in Germany (NRW)

Zdravím,
omlouvám se za dlouhou pauzu, ale měla jsem určité období, kdy člověk potřebuje vypnout. Slibuji vám, že znovu začnu pravidelně přidávat příspěvky. Dnes bych se s vámi ráda podělila o módní trendy v Německu, které jsem po čas svého Erasmus studia pochytila. První měsíce pro mě bylo všechno nové, takže jsem byla vykulená skoro ze všeho. Všímala jsem si všední módy, která se objevovala nejen v okolí kampusu, ale též běžně v ulicích. 

Po pravdě mi přišla ze začátku velice zajímavá, ale postupem času se pro mě stala fádní a obyčejná. Proč? Němci přeci mají větší vkus pro Módu. Ano, to mají, ale všichni jsou doslovně stejní. Jeden čas je něco v módě a vy se toho držíte. Takhle podobně to asi funguje v NRW (Severní Porýní-Vestfálsko). Studuji humanitní obor, ve kterém dominuje ženské pohlaví. Mohu jen potvrdit, že jedna slečna za druhou jsou si podobné jako vejce vejci. Dá se říct, že každá třetí je blondýnka. Když si sedne 10 blondýn vedle sebe, které mají okolo krku obvázaný pletený šál, vlasy sepnuté do drdolu a na sobě kardigan, tak si říkám: "Sakra, tady měl někdo neposedného tatínka." (smích) 

Němky mají rády praktické věci, do kterých patří i nízká obuv. Viděla jsem malý počet žen, které by si běžně vzaly podpatky. Oblíbené nebyly ani kozačky, které v Česku celkem převažují. Udivilo mě, že mnoho dívek v zimě nosily kecky tzv. conversky s vyhrnutými nohavicemi. A když už zimní obuv, tak jen boots s nízkým podpatkem. I slavné zimní wedges jsem viděla na ženách velmi zřídka. Já sama občas v zimě podpatky nosívám. Když jsem si je vzala, okolí podivně koukalo. Co se týče barev, kabáty byly většinou tmavé barvy jako zima samotná. 

Pokusila jsem se zhotovit denní outfity studentek. Co je nejvíce zajímavé, jsou kabelky LONGCHAMP. Viděla jsem je všude, kam jsem se hnula. Natož, že jsou francouzské značky, jsou v Německu velmi populární. Na výběr jsou různé barvy i velikosti. Mně nepřijdou tyto kabelky ničím speciální. Vypadají hrozně lacině, jakoby se měly každou chvíli přetrhnout. Všimněte si sportovní obuvi a bund (parky). Nike, Adidas nebo Converse hlavně ať to je pohodlný. Business look zahlédnete málokdy. Žádné sukně ani šaty. Maximálně když se jdete pobavit do clubu, ale tam na vás mládež vystrkuje holé zadky. Tohle je myslím všude stejné. 

Foceno za nepříznivých podmínek

Nejsem žádný módní guru, ale za mě německá móda nic moc. Outfity většinou nikoho neurazí, ale velký Boom do světa s tím taky neuděláte. Možná se to v létě změní. Určitě zpětně napíšu článek. V Čechách od sebe lidi víc rozeznávám a řekněme, že každý má svůj osobitý styl, i když úplně neladí s módou.  

Žádné komentáře:

Okomentovat