neděle 26. dubna 2015

Germany's Next Top Model

Zdravím,
dnes bych se chtěla zaměřit na jednu televizní relaci běžící na německém kanále ProSieben. Tudíž na nic jiného než-li Germany's Next Top Model. To snad ne ta holka je na Erasmu a místo toho, aby se šla bavit, tráví čas vysedávám doma na zadku a čumí na pořady pro jednoduché lidi. 


Ano dala jsem tomu šanci, i když jsem byla skeptická a jeden večer jsem si odpustila jít na párty. Dá se říci, že jsem očekávala něco jako America's next top model s Tyrou Banks. Pamatuju si, jak ten pořad dávali o víkendu na Prima Love a já ho během uklízení ráda sledovala. Celkem mě to bavilo, hlavně jak se ty holky mezi sebou hádaly. 

Co dělá show opravdovou show? Přesně tak hádky a intriky. Čím směšnější bývají určité scény, tím víc pořad prosperuje. Skvělým příkladem je naše Prostřeno.  


Porotu skládá nikdo jiný než nestárnoucí Heidi Klum, módní designér Wolfgang Joop a Thomas Hayo. Momentálně na televizních obrazovkách běží již 10. řada. Finalistek bylo 23 a každý týden ubyde jedna či dvě nebo žádná, i to je možné. Nemohu říci, že mě tato show výslovně oslovila. Délka pořadu se hrozně táhne, focení není moc zajímavé a všude je spousta řečí. Poprvé jsem se dívala, když těch holek bylo ještě dost. Nerozeznávala jsem obličeje. No jo jsme v Německu, tady je blond běžná. 

Finalistky mají za týden hlavní focení, menší focení (běžné fotky). Musejí se umět reprezentovat, aby dostaly mini job v určité firmě a v neposlední řadě plní menší úkol, který jim Heidi zadá. Poté následuje vyhodnocení, ale ještě předtím se před porotou musejí projít po mole. 

V této verzi dívky nečekají v řadě, ale postupně je porota jednu po druhé vyvolává. Tato část se mi zdá ze všech nejzdlouhavější. Ty holky mezitím znuděně sedí v backstage v teplákách a mikinách na pohovce. Až když jsou vyvolány, zase se převléknou do módních rób. Ne vždy porota ukáže nejlepší fotku z photoshooting. Nerozebírají detaily, na které jsem byla zvyklá z Amerika hledá topmodelku. I tak se hodnotí přes 3 další reklamy. 

Prozatím jich zbývá 8. Obrázek z jejich FB stránky.
Mezi finalistkami není žádná starší 22 let. Nazývám to mateřskou školkou pro pipiny. Ty holky ještě neví co s životem, a všechny sní o namyšleném světě topmodelky. Pak si jedna 17letá otevře pusu na tu nejstarší 22letou a vzniká válka slepic. Není divu, že jim je Heidi stále po boku ať je to při focení nebo jinde, dělá tvz. chůvu a radí jim do života. 

Sledovat tuto show v TV se protáhne přes reklamy na 3 hodiny, takže je lepší sledovat online. Kdo ovládá dobře němčinu a má zájem. Na oficiálních stránkách ProSieben jej najdete. Německo má vyšší rozpočet a neváhá poslat děvčata do zahraničí (Las Vegas, LA). Po 3 zhlédnutých dílech to není zas tak špatná show. I když na originál to zdaleka nemá. Hádky tu nechybí, takže jsem vcelku spokojená (smích). Není to jako u Vietnam's next top model, kdy ty holky všechny bulely, když došlo na vyřazování. Teď vlastně vzniklo upravení a do show se mohou přihlásit i muži. 

Tady je video z posledního focení. Dívky dostaly pleš. Bohužel video z YT ukázat nelze, dají se přehrát jen v Německu.


Kdybych si měla vybrat favoritky, tak to jsou Anuthida, Jüli, Katharina a Lisa je mi sympatická. ZDE si můžete prohlédnout všech 23 finalistek. Co na to říkáte? Baví vás takové pořady?

2 komentáře:

  1. Pamatuju si, že jsem kdysi chvilku ANTM sledovala, ale už jsem z toho asi vyrostla. Pořady s uměle vyvolaným drama teď už nemám ráda, připadá mi, že mi u toho odumírají mozkové buňky a mohla bych místo toho dělat něco užitečného ^^' Na video jsem se ale přesto chtěla podívat a... bohužel, v ČR nefunguje :(

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuju ti za upozornění :) škoda, že to nejde spustit. Je mi jasné, že tyto pořady ne každý musí..žádná hlubší myšlenka se v nich nenajde a je pravda, že se z toho hloupne :D. Já nejsem žádný hltač těchto pořadu, ale nevadí mi..

      Vymazat